Kdo jsme

Václav & Vendula (sourozenci) Vopatovi

Jsme přátelští a nekoušeme ;-) Nesnášíme přetvářku.
Při focení máme rádi přátelskou atmosféru a snažíme se o co nejpřirozenější fotografie.
Naším cílem je, abyste se u nás cítili uvolněně a příjemně – zkrátka „jako doma“.

Zabýváme se fotografováním svateb, fotíme reportáže z nejrůznějších akcí (plesy, školní a firemní akce aj.), fotografujeme miminka, děti, nastávající maminky, portréty, rodiny, mazlíčky v ateliéru i v přírodě – vše podle přání našich zákazníků.

Fotografie profesionálně graficky upravujeme, citlivě retušujeme a předáváme v nejvyšší kvalitě a vysokém rozlišení pro tisk.  Všechny objednané záběry od nás budou vyladěny tak, abyste byli maximálně spokojeni (základní obrazové korekce, retuš, ale i náročnější postprodukce).

V našem ateliéru vám vyvoláme fotografie z jakéhokoliv média (flash disk, DVD, ale poradíme si i s téměř jakýmkoli mobilním telefonem).

Zhotovíme originální dárky – jako např. fotoplátna, fotoobrazy, fotokalendáře z vámi nebo z námi vyfotografovaných záběrů.

Nabízíme vysokou kvalitu zpracování fotografií a profesionální fotografické služby.

Fotoateliér je vybaven desítkami krásných rekvizit a pozadí pro vaše krásné fotky.

 

Jak šel čas …. fotografické řemeslo se v naší rodině předává po čtvrtou generaci!

Zakladatelem rodinného fotografického řemesla byl v roce 1924 pradědeček Hypolit Vopat, známý mnichovohradišťský fotograf, který se přistěhoval z Plzně do Hradiště, kde vybudoval v blízkosti kostela sv. Jakuba první fotoateliér ve městě. Záměrně si vybral místo u kostela, jelikož se zde v tehdejší době často konaly svatby a svatebčané se pak rádi chodili do ateliéru fotografovat.
Jeho syn Václav I. měl také zálibu ve fotografování, kterou po svém tatínkovi nečekaně zdědil:-). Co ale také miloval bylo divadlo. Dlouhá léta bavil lidi na prknech, co znamenají svět, za což si vysloužil spoustu ocení a věhlasu.
Václav II. se stal již třetím fotografem v rodině. Mimo to je sportovní nadšenec – hrál závodně tenis, rád běžkuje, jezdí na kole a na kajaku. Je to trochu „neřízená střela“ naší rodiny, která ale nikdy nezkazí žádnou legraci.
Václav III. (já – současný fotograf) jsem prý umírněnější kopií svého tatínka :-). Vystudoval jsem fotografickou školu v Hradci, nečekaně rád fotím, rád cestuji se svou ženou a jsem stejným bláznem do sportu jako můj tatínek.
Jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu, a tak i sestru Vendulu nadchlo fotografování a v roce 2016 posílila rodinný tým. Milují ji především děti, se kterými to prostě a jednoduše umí :-).
Abych nezapomněl – jsme opravdu rodinný ateliér – často nám pomáhá i má úžasná žena a naši skvělí rodičové.

Jak šel čas, tak samozřejmě i fotoateliér a naše fotografie prošly zásadními změnami – od analogové fotografie po dnešní moderní digitální technologii s možností různé postprodukce.
Stále jsme ale věrni dobře odvedené práci se zachováním příznivých cen.